"Prawdziwe Życie w Bogu"

ALFABETYCZNY WYKAZ TEMATÓW


A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Z Ź Ż

 

W

 


 

WYNAGRADZANIE BOGU

 

 

 

KTO MIŁUJE, TEN PRAGNIE WYNAGRADZAĆ BOGU ZA TO, ŻE NIE JEST KOCHANY

 

6.03.87

– Jezu, miłowanie Ciebie przynosi nam cierpienie, bo pragniemy być z Tobą. Chcę powiedzieć: pragniemy wyzwolić się ze swego własnego ciała i być blisko Ciebie. To dlatego miłość jest cierpieniem.

– Ja także cierpię z powodu Mojej wielkiej Miłości, jaką mam do was wszystkich. Cierpiałem okrutnie z powodu Miłości, cierpię nadal, kiedy nie otrzymuję żadnej odpowiedzi na Miłość, jaką mam do was. Czy możesz sobie wyobrazić, jak Ja się czuję, umiłowana? Potrzebuję dusz kochających Mnie naprawdę, dusz, które mogłyby wynagradzać za tych, którzy Mnie lekceważą. Powiedz im, daj im poznać, jak to jest kochać kogoś, za kogo oddałem Moje Życie z Miłości, a nie otrzymywać od niego mimo to żadnej odpowiedzi, żadnej miłości!

 

 

MAMY WYNAGRADZAĆ JEZUSOWI ZA TO, ŻE JEST CIĄGLE RANIONY PRZEZ NAS

 

19.02.87

Kochaj Mnie bez zastrzeżeń wynagradzając za tych, którzy zapominają o Mnie i jedynie powiększają Moje Rany.

 

7.05.87

Pójdź, piękniej! Kwitnij! Promieniuj! Wydawaj zapach! Ozdabiaj Mnie wieńcami miłości, niech każdy z twoich płatków zastąpi jeden Cierń z Mojej Korony. Im więcej płatków, tym mniej Cierni, które Mnie przeszywają. Kocham cię, kochaj Mnie, naucz innych Mnie kochać, odkryj przed nimi Moje wołanie.

– Z Twoją pomocą ujawnię im to. Nie mogę zrobić zbyt wiele.

– Kochaj Mnie i ulecz Moje Rany, niech łzy wylane dla Mnie staną się balsamem łagodzącym Moje Rany. Vassulo, wieńców nie robi się jedynie na pogrzeby, one są wykonywane również dla nowożeńców. Pozwól Mi włożyć jeden na ciebie w sierpniu.

 

 

WYNAGRADZA BOGU TEN, KTO GO PRAWDZIWIE KOCHA

 

1.03.87

Vassulo, czy chcesz wynagradzać za innych?

– Panie, co dokładnie znaczy, w tym wypadku, wynagradzać?

– Wynagradzać znaczy naprawiać za tych, którzy w żaden sposób nie odpowiadają na Moją Miłość. Wynagradzaj za innych. Wszystko, co powinnaś robić, to kochać Mnie z całego serca i z całej duszy.

– Kocham Cię! Ale chcę nauczyć się kochać Cię bezgranicznie, aby więcej wynagradzać.

– Pójdź, pouczę cię.

 

20.03.87

– Vassulo, pozwól Mi coś ci powiedzieć: “Kochaj Mnie aż do końca, koniec bowiem będzie słodki, a Ja będę przy tobie.”

– Jak Ty musiałeś cierpieć!

– Moje Cierpienia nie były daremne, uwolniłem was od Zła.

– Tak bym chciała, abyś był szczęśliwy, przynajmniej czasami.

– Jestem szczęśliwy, kiedy jestem wśród Moich umiłowanych.

– Czy uszczęśliwiają Cię?

– Tak. Łagodzą Moje Cierpienia.

– Szkoda, że nie żyjemy 2000 lat wstecz... aby być z Tobą.

– Ja jestem wciąż z wami, Moja córko.

 

 

SWOJĄ MIŁOŚCIĄ POWINNIŚMY WYNAGRADZAĆ BOGU ZA TO, ŻE DLA WIELU LUDZI ON, ICH STWÓRCA I ZBAWICIEL, NIC NIE ZNACZY

 

23.04.87

– Pragnę, aby Moje Ziarno zasiane zostało w Europie. Bądź Moim siewcą, Vassulo. Żyj pomiędzy raniącymi Mnie ludźmi. Niech twoje oczy widzą wszystko, niech obserwują, czym stało się Moje Stworzenie. Niech twoje serce odczuje, jak Ja dla Mojego Stworzenia mało znaczę. Niech twoje uszy słyszą, jak Ono Mnie znieważa i rani. Czy twoja dusza się nie zbuntuje? Czyż nie zaczniesz wołać dla Mnie, kiedy zobaczysz i zrozumiesz, jak Mój lud zapomniał o Mnie?

 

 

KAŻDE SŁOWO WYPOWIEDZIANE Z MIŁOŚCIĄ ZABLIŹNIA RANY JEZUSA

 

13.05.87

– Jezu, moja Miłości, moje Tchnienie, moje Życie, moje Westchnienie, mój Spoczynku, mój Święty Towarzyszu, mój Zbawicielu, moje Spojrzenie, moje Wszystko, kocham Cię!

– Vassulo, kochaj Mnie żarliwie, zatop się w Moim Ciele, ozdabiaj Mnie czułymi słowami, słowami miłości. Spraw, by Moje troski się zmniejszyły, zabliźniaj Moje Rany, nasycając Je swymi słowami miłości.