"Prawdziwe Życie w Bogu"

ALFABETYCZNY WYKAZ TEMATÓW


A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Z Ź Ż


 

R

 


 

RADOŚĆ

 

 

 

OBECNOŚĆ JEZUSA I JEGO SŁOWO, A PRZEDE WSZYSTKIM EUCHARYSTIA STANOWIĄ POKARM DLA DUSZY, KTÓRY UMACNIA I PRZYNOSI NAM RADOŚĆ

 

27.04.87

Widziałam, że [Jezus] miał Chleb w Dłoni.

– Chcę, żebyś jadła. Weź Mój Chleb, maleńka. Musisz zdjąć tę zasłonę, aby wziąć Mój Chleb. Pójdź, Ja zdejmę tę zasłonę... Trzymaj, weź Mój Chleb, zbliż się!

Wzięłam Chleb z Jego Ręki.

– Czy uświadamiasz sobie, jak się cieszę, gdy mogę cię karmić?

Jezus był szczęśliwy i pełen miłości.

– Czy możesz odczuwać Moją radość, Vassulo? Daj Mi swoje słabości i nędzę, abym je unicestwił w Mojej Sile i Moim Miłosierdziu. Mała gołębico, lataj na wolności, ale powracaj zawsze do Mnie i weź Mój Chleb. Kocham cię.

– Kocham Cię także, Panie.

Potem, w ciągu całego dnia, odczuwałam ogarniającą mnie Jego Miłość. Jak mogłabym to określić? Stan ekstazy? W tym stanie odczuwałam silniej Jego Obecność.

 

W PANU MAMY SZUKAĆ RADOŚCI, GDY COŚ NAS ZNIECHĘCA

 

28.11.86

Czułam się całkowicie zniechęcona. Nie prosiłam, aby mi się to wszystko przydarzyło. Dlaczego to się stało? Co zrobiłam?

– Córko? Niech nigdy nie zniechęcają cię ludzie.

– Nikt nie jest ze mną. Nikt mi nie wierzy. Czy jestem szalona? Dlaczego potępiają mnie z powodu tego, że do mnie mówisz?

– Popatrz na Mnie. Bądź szczęśliwa! Rozraduj się, bo Ja jestem przy tobie! Czuj się szczęśliwa, bo Ja jestem blisko ciebie. Ja, Jezus Chrystus, jestem zawsze blisko ciebie. Ciesz się!

 

RADOŚĆ BOGA, GDY DUSZE PROWADZONE SĄ DO NIEGO

 

8.01.87

Vassulo, za każdym razem, kiedy prowadzisz jedną duszę do Boga, Bóg jest z ciebie zadowolony.

 

BÓG, NASZ OJCIEC, RADUJE SIĘ Z KAŻDEGO SWOJEGO ODNALEZIONEGO DZIECKA

 

13.02.87

Jestem szczęśliwy mając cię w końcu blisko Siebie. Czy ojciec nie rozradowałby się, gdyby odnalazł swoje zagubione dziecko? Byłaś zagubiona i Moje Serce było całe rozdarte smutkiem. Błądziłaś daleko, pozostawiając Mnie w rozpaczy. Poszedłem cię szukać i odnalazłem cię. Jakże zatem mógłbym się nie rozradować mając cię blisko Siebie?