"Prawdziwe Życie w Bogu"

ALFABETYCZNY WYKAZ TEMATÓW


A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Z Ź Ż


 

P

 

 


POMOC BOŻA

 

 

 

BÓG POMAGA PROSZĄCYM

 

29.12.86

Proś Mnie, wzywaj Mnie, a otrzymasz Moją pomoc. Żyj we Mnie.

 

POMOC BOŻA OKAZYWANA JEST CZŁOWIEKOWI W CELU WYKONANIA POWIERZONEGO MU ZADANIA

 

11.10.86

– Panie, nikt nie uwierzy w to wszystko... Sceptycy powiedzą, że jestem szalona, a inni stwierdzą, że to moja podświadomość.

– Pozostaw ich Mnie. Ja jestem Jahwe, twój Stworzyciel. Ja cię prowadzę, Vassulo, nie potrzebujesz się lękać. Przypomnij sobie, że wielu innych prowadziłem przed tobą. Obalałem królów i królestwa, wyrównywałem drogi, aby Moje Słowo było poznane, Ja jestem ten sam. Posłuchaj Mnie: Pomagałem wszystkim, którzy szli za Mną. Pomogę zawsze każdemu, kto podąża za Mną. Pamiętaj, jestem zawsze z tobą.

 

10.05.87

– Daję ci wystarczająco dużo Siły, abyś zakończyła Moje Dzieła. Umiłowany Łukasz powiedział raz: “Nigdy się nie wyczerpię, bo pracuję dla Pana, On jest moją Mocą.” Mała, prowadziłem cię, jak ojciec prowadzi swoje małe dziecko za rękę do szkoły.

 

18.05.87

– Jezu, jak mogę cokolwiek uczynić?

– Vassulo, czy ojciec nie pomógłby swemu dziecku przejść przez ulicę, kiedy ono potrzebuje jego pomocy? Podobnie Ja będę ci pomagał aż do końca.

  

BÓG POMAGA W TRUDNOŚCIACH

 

30.01.87

– Ojcze, chcę Ci podziękować za wyzwolenie mnie od zła. Mój Zbawco, nigdy Ci dostatecznie nie podziękowałam, odkąd przyszedłeś do mnie z Nieba. Cały czas byłeś moim Obrońcą i Odkupicielem. Gdy osaczało mnie zło, moja dusza cierpiała. Gdy szatan zaatakował mnie kłamstwami i wymysłami, nie zwlekałeś, lecz przyszedłeś mi na pomoc. Demony mnie otaczały, chcąc mnie zabić. Wtedy moja dusza – przypominając sobie o Twoich minionych dziełach – zawołała do Ciebie. Przyszedłeś do mnie, pełen litości, uwalniając moją duszę z ich szpon. Bądź błogosławiony i niech Twoje Imię będzie uwielbione!

– Cała Mądrość pochodzi ode Mnie. Kiedy usłyszałem twój krzyk w dniach twojej męczarni, podniosłem cię do Mojej piersi. Ja, Jahwe, jestem twoim Odkupicielem. Córko, chciałem, abyś Mnie potrzebowała. Chciałem ci przypomnieć Moje Miłosierdzie. O, córko, twoja dusza bliska była śmierci. Całe zło otaczało cię i atakowało. Pogardzali tobą, czyniąc cię swoją zabawką. Usiłowali pozbawić cię życia i pożreć, gdy usłyszeli o Moich Planach. Pośród wyniszczającej cię wściekłości usłyszałem z ziemi twoje błaganie. Jak mógłbym się mu oprzeć? Nie mogłem już patrzeć dłużej, jak otacza cię zło. Pośpieszyłem ku tobie, biorąc w Moje ramiona twoją bezbronną duszę, wznosząc cię do Mnie z życzliwością. Ożywiłem cię, gdy Moja Światłość zabłysła nad tobą. Córko, dam ci w pełni poznać, że jestem twoim Bogiem. Jesteś cenna w Moich oczach, dlatego ochronię twoją duszę. Ja jestem twoim pierwszym Ojcem. Czyż tego wszystkiego nie powiedziałem i nie objawiłem ci na długo wcześniej?

 

BÓG OTACZA CZŁOWIEKA SWOJĄ POMOCĄ PRZEZ CAŁE ŻYCIE, NAWET JEŚLI ON NIC O TYM NIE WIE

 

12.02.87

Vassulo, czy zapomniałaś, jaka byłaś rok temu? Moja umiłowana, pozwól Mi przypomnieć ci. Kiedy Ja, Jahwe, przechodziłem między umarłymi, zobaczyłem cię wśród złośliwców, którzy trzymali cię i dręczyli. Zobaczyłem cię tam samą i walczącą. Twoja dusza bliska była śmierci. Miałem taką litość nad tobą. Nagle przypomniałaś sobie o Moich wcześniejszych Dziełach i zrozumiałaś, że mógłbym być twoją Ucieczką. Wtedy też usłyszałem twoje błaganie z ziemi. Córko, zawsze cię kochałem, ale ty zapomniałaś o Mnie. Tęskniłem, abyś Mnie kochała i abym mógł usłyszeć, jak nazywasz Mnie “Ojcem”. Przez tyle lat stałem pod twoimi drzwiami czekając, czekając, aż pewnego dnia Mnie usłyszysz. Znajdowałem się całkiem blisko. Tak, byłem tak blisko ciebie, że Moje Serce nie mogło oprzeć się twemu błaganiu. Przyszedłem pełen radości. Ty wreszcie Mnie zawołałaś! Podniosłem cię i przytuliłem do Mojej Piersi, córko, i uleczyłem twoje rany. Nauczyłem cię kochać Mnie, nauczyłem cię przyjmować Mnie wznosząc cię i sprawiając, że rozbłysło nad tobą Moje Światło. Mój kwiecie, nie trać nadziei. Będę cię pouczać powoli, posługując się słowami, jakie rozumiesz.

 

WSZECHMOCNY BÓG KOCHA I UMACNIA SŁABEGO I GRZESZNEGO CZŁOWIEKA, KTÓRY JEST PRZED NIM TYLKO PROCHEM

 

3.03.87

– Mój Ojcze, kiedy jestem z Tobą, czuję się tak kochana przez Ciebie, a moja miłość do Ciebie każe tylko wzrastać; a jednak boję się upaść, ponieważ pełna jestem grzechów.

– Vassulo, czyż nie wiem o tym wszystkim? Jesteś garścią prochu i jeśli dmuchnę na ciebie, znikniesz. Wiem, jak jesteś wrażliwa, ponieważ mimo wszystko jesteś tylko przelotnym cieniem na ziemi; jednak pomimo twej nicości i nędzy, nigdy nie spuszczam cię z Moich Oczu. Patrzę na twoje słabości ze współczuciem i miłością. Nie bój się, bo Ja cię umocnię. Biorę twoje grzechy i daję ci Moje Przebaczenie.