"Prawdziwe Życie w Bogu"

ALFABETYCZNY WYKAZ TEMATÓW


A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Z Ź Ż


 

  D

 DOSKONAŁOŚĆ CZŁOWIEKA

 

 

WSZECHMOCNY BÓG POTRAFI DOPROWADZIĆ DO DOSKONAŁOŚCI KAŻDEGO, NAWET NAJSŁABSZEGO CZŁOWIEKA

 

19.03.87

– Jestem tu. To Ja, Jezus. Vassulo, wznieś się do Mnie. Pragnę, byś była doskonała. Rozraduj Mnie dochodząc do doskonałości. Czy jesteś gotowa stać się doskonała?

Byłam oszołomiona...

– Chcę, abyś była doskonała, proszę cię o to, Vassulo.

– Ależ, Panie, stać się doskonałą to niemożliwe w stanie, w jakim obecnie jestem! Być po prostu dobrą, to już coś dla mnie...

– Vassulo, nauczę cię być doskonałą. Zaprawdę powiadam ci, że to nie jest niemożliwe, ale powinnaś Mi pozwolić cię kształtować. Zdaj się całkowicie na Mnie, a Ja ukształtuję cię, abyś stała się taką, jaką pragnę cię mieć.

– Jezu, nie sądzę, abym kiedykolwiek mogła się taką stać! Jestem tak trudna do ukształtowania. To byłoby tak, jakby chcieć wymodelować skałę!

– Vassulo, ach, Vassulo, czy nie masz do Mnie zaufania? Ja jestem Bogiem i mogę uformować nawet ze skał wszystkie kształty, jakich zapragnę. Czy wiesz, dlaczego cię wybrałem?

– Tak, Panie.

– A oto jeszcze jedna przyczyna. Wybrałem cię, bo jesteś słaba, a twoja słabość zachwyca Mnie. Moje dziecko, pójdź odczuć Moje Serce. Moje Serce pragnie być kochane. Pójdź odczuć Moje Serce swoim duchem. Vassulo, czy jesteś gotowa? Odczuj Mnie.

 

KTO PODDAJE SIĘ BOGU I WSPÓŁPRACUJE Z JEGO ŁASKĄ, TEN WZRASTA DUCHOWO

 

29.04.87

– Czy moja dusza uczyniła jakieś postępy przy Tobie, Jezu?

– Vassulo, Ja, Jezus, jestem przed tobą. Rzeczywiście wzrosłaś. Podniosłem cię spośród umarłych i nakarmiłem cię. Spożywasz Mój Chleb. Moje Światło rozbłyska nad tobą; Ja jestem twoim Nauczycielem i Mądrość cię poucza.

– Jezu, napominasz mnie często, abym pozostała mała i abym była niczym, a teraz mówisz mi, że wzrosłam?

– Tak, powinnaś wzrastać w duchu, w miłości, w skromności, w pokorze, w wierności. Pozwól wszystkim cnotom wzrastać w sobie, ale nie poddaj się próżności, niegodziwości i wszystkim odrażającym praktykom, obrzydliwym w Moich Oczach. Pragnę, abyś doszła do doskonałości.