"Prawdziwe Życie w Bogu"

ALFABETYCZNY WYKAZ TEMATÓW


A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Z Ź Ż


 

 

 M

 

 


MARYJA

 

 

 

MARYJA JEST NASZĄ KOCHAJĄCA MATKĄ, KTÓRĄ POWINNIŚMY KOCHAĆ

 

4.10.86

Potem odczułam obecność Najświętszej Panny.

– Kochaj Ją. Pamiętasz, jakie słowa wypowiedziałem, kiedy byłem na Krzyżu? Powiedziałem, że Ona jest również waszą Matką. Ona was kocha i troszczy się o was.

 

 

MATKA NAJŚWIĘTSZA PRAGNIE NAS ZAWSZE POCIESZAĆ

 

8.01.87

 Zapytałam Najświętszą Dziewicę:

– Co robię złego?

– O, Moja córko, jak jestem o ciebie zatroskana!

– Czy źle robię, gdy pragnę, aby inni kochali Boga i pokazuję im to orędzie?

– Nie, nie czynisz zła. Ja jestem Maryją, Matką Bolesną. Vassulo, jestem zawsze przy tobie. Bądź z Nami, przyjdź do Nas, aby dostąpić pocieszenia.

 

 

MARYJA NAWOŁUJE NAS DO WIERNOŚCI BOGU, DO KIEROWANIA SIĘ W ŻYCIU JEGO SŁOWEM

 

5.03.87

Odmówiłam następnie modlitwę “Pomnij o Najświętsza Panno Maryjo...” Najświętsza Dziewica odpowiedziała:

– Moja umiłowana córko, pomogę ci. Miej Mój Wieczny Pokój. Jestem blisko ciebie aż do końca. Wypełnij posłanie, Vassulo, wypełnij Słowo Boże. Wesprzyj się na twoim Świętym Ojcu, On jest Wszechmocny. Kochaj Go i uwielbiaj Go. Zrobisz to? Pozostań blisko Nas. Kocham cię.

 

 

MATKA BOŻA JEST BLISKO NAS I POMAGA NAM ZROZUMIEĆ SPOSÓB DZIAŁANIA JEJ SYNA

 

20.02.87

Odmówiłam modlitwę św. Bernarda: “Pomnij o, Najświętsza Panno Maryjo...” Najświętsza Dziewica powiedziała do mnie:

– Moja córko, to Jezus cię prowadzi. Nie bój się, Vassulo. Moja córko, posłuchaj Mnie. Ja, twoja Święta Matka, jestem tu obecna, blisko ciebie. Pomagam ci i kocham cię. Pomogę ci zrozumieć, jak Jezus działa, nie niepokój się. Jezus zjednoczył cię teraz ze Sobą, rozraduj się, Vassulo!

 

 

MARYJA JEST ODBLASKIEM WIECZNEGO ŚWIATŁA

 

25.03.96

Małżonka Mojego Świętego Ducha jest Świątynią Świątyni, ziemią obiecaną dla słabych i ubogich, odbiciem Mego wiecznego Światła, Pocieszycielką waszego Pocieszyciela i umocnieniem w twoich boleściach...

 

 

MARYJA UCZY NAS BEZGRANICZNEGO MIŁOWANIA JEZUSA

 

19.02.87

Vassulo, rób to, o co prosi cię Jezus. On zna twoje potrzeby. Wszystko, czego od ciebie pragnie, to miłość. Kochaj Go bez zastrzeżeń, uwielbiaj Go, wynagradzaj za tych, którzy napełniają Go goryczą, wzywaj Go zawsze, aby Mu powiedzieć, że Go kochasz. Nie opuszczaj Go, wypełniaj także wszystkie inne zadania z miłością dla Miłości. Te czyny miłości są tym, co najbardziej liczy się dla Niego, nawet jeśli tobie wydają się one małe i bezwartościowe. One mają wielką wartość w Jego Oczach i przez to stają się wielkie. Idź za Nim i wynagradzaj za tych, którzy Go lekceważą. Moja córko, będąc z Nim teraz w jedności odczujesz Jego Krzyż, odczujesz Jego Serce. On poprosi cię o dzielenie Jego uczuć, poprosi cię, abyś Mu pomogła, poprosi cię o odpoczynek, o dzielenie Jego Krzyża. Cierp, kiedy On cierpi, raduj się, kiedy On się raduje. Twoje cierpienia będą Jego cierpieniami. Poddaj się Jego pragnieniom, bo On jest Bogiem. Naucz się Go rozpoznawać. Pamiętaj o wszystkim, czego cię nauczył, On jest bowiem Bogiem kochającym, pełnym Miłosierdzia. On kocha was wszystkich z niewypowiedzianą czułością. On nigdy nie poprosi was o coś, co mogłoby was skrzywdzić. On jest łagodny i dobry. Naucz się Go rozpoznawać, Vassulo. On jest Bogiem pełnym Miłości, nigdy nie jest surowy. On będzie czuwał nad tobą, ochroni cię od wszelkiego zła, nigdy cię nie opuści. Vassulo, odwagi, Moja córko, wezwij Mnie, kiedy tego zapragniesz, kocham cię.

– Ja też Cię kocham, Matko. Naucz mnie bardziej Cię kochać!